У чому суть рекламної стратегії?
"Емоційний" підхід, нестандартна ідея, оригінальна реалізація: що реклама повинна дати споживачеві?
Створення якісної продукції і відправки її на ринок недостатньо, щоб здобути популярність. Необхідно застосування такого інструменту як рекламна стратегія. Що вона собою являє? Це програма, по якій буде відбуватися просування бізнесу, план, здійснення дій якого принесе продуктивний результат.
Стаючи підприємцем, будьте готові до боротьби за право на існування, озбройтеся дієвими способами ведуть до прогресу. Просто красива упаковка і фірмовий стиль вас не врятують від бурхливого виру серед суперників. Проінформувати ЦА про свою пропозицію, створити в її очах позитивний імідж покликані рекламні стратегії. Так якими якостями вони повинні володіти, щоб спричинити за собою безмірне цікавість потенційних покупців?
Рекламна кампанія: 5 характеристик, які призводять до мети
В наші дні існує не один шлях до розвитку. Рух має здійснюватися в певних напрямках, що відповідають товару. Виходячи з успішних практик, можна міркувати про:
окрему рекламу і іміджеву. Рекламна стратегія для окремого продукту розробляється, якщо він новий і жадає отримати визнання, або продажу старого впали і їх слід відновити, іміджева - якщо фірма хоче заявити про себе, про свій бренд або торгівельну марку. Відмінними прикладами послужить розкрутка іміджу автомобільних брендів Audi або BMW.
цілі.Тут істотну роль грає відповідь на питання "яка ваша мета?". Визначтеся, чого ви хочете досягти: підвищити продажі, зберегти рівень збуту або ефектно представити новинку. Вірно обрана мета гарантує результативний фінал.
діапазон поширення.Ваше бажання охопити тільки місцевих жителів або територію побільше? А може бути ви і взагалі маєте намір вийти на національний або міжнародний рівень, як, наприклад, McDonalds або Sony. Тільки не забувайте, що у кожної місцевості є свої особливості. Враховуйте звички населення і подумайте над тим, які кольори, символи, зображення і т. Д. Будуть там зрозумілі.
визначення ЦА. Кому ви прагнете себе показати - інвесторам, клієнтам, продавцям, конкурентам? Від того, на кого буде спрямована стратегія, залежить, як буде виглядати сама реклама.
часові межі. Кампанія може тривати недовго, наприклад, близько місяця, а може бути розрахована на тривалу презентацію (півроку і більше). Тільки пам'ятайте про сприятливий час виходу "в світ" - влітку ніхто не купує новорічні подарунки, а взимку - пляжні аксесуари.
Бути там, де мешкає аудиторія, проводити експерименти, відчувати емоції
Звичайно, щоб отримати рекламу з хорошою віддачею, треба простежити за тим, щоб маркетингова політика підприємства та її товар були вміло адаптовані до ринку, який в наші дні розвивається дуже динамічно. А далі, щоб аудиторія не жахалася відео і не прагнула терміново закрити його, коли воно, наприклад, "Вилазить" в додатках, важливо підтримати до нього інтерес.
Створіть не просто ролик з фразою "Купіть наш чайник, тому що він кращий". Обдаруйте майбутнього клієнта емоційним досвідом, піднесіть йому відчуття азарту, пригоди, як колись зробили власники пивного бренду Guinness. У більш ніж 20 містах Британії вони влаштували безпрограшну вікторину, головним призом якої був безкоштовний політ в Дублін, і тим самим організували тусовку навколо свого продукту. Майже сто тисяч осіб отримали яскраві враження і охоче "вивантажували" їх в соцмережі. Більш ніж масштабний захід зачепило і емоційну сторону і інтелект. Крім того, воно було дуже вигадливо організовано: в паби заходив пілот в супроводі чарівних стюардес і при покупці келиха пива пропонував зіграти в гру. Акція була настільки продумана, що навіть нелюбітелі хмільного пиття не змогли втриматися від бажання отримати невеликий презент.
Зайдемо з іншого аспекту. Яким ще чином можна залучити інтерес людей? Зачепити за живе, змусити задуматися про те, що болить - соціальні норми, виправдання чужих очікувань, нездатність бути собою. Це те, що на віки віків докучає простому народу. Переконайте його, що можна вийти за рамки, дати свободу почуттям і мріям, зняти маски і бути таким як є всупереч кимось придуманим стандартам. В цьому випадку кампанія буде сильною, як, наприклад, у бренду Kenzo, де сюжет представляє як дівчина залишає невідповідний їй, занадто офіційний світ і кидається в усі тяжкі, танцюючи, посміхаючись і кривляючись.
Словом, застосовуючи подібні прийоми, ви засновуєте зв'язок між брендом і споживачем, яка базується на емоційному підйомі і інтелектуальному досвіді. А все те, де присутні враження, не може залишитися поза свідомістю, поза людської пам'яті.
Креативити чи ні - ось в чому питання
Креативний маркетинг - вигадки, незвичайні задуми, які допоможуть зміцнити позиції на ринку, збільшити споживчий сектор, зайняти відповідну нішу.
Розробка реклами на креативі безповоротно веде до тріумфу. Що приваблює людей? Те, що відрізняється від звичного для них. Просто направте думки в ірраціональне русло і отримаєте сотні зацікавлених очей.
Відштовхніться від вже існуючого і користується популярністю. Наприклад, винахідники легендарного Red Bull хотіли всього лише створити напій, який буде конкурувати з Колою або Пепсі. А отримали в рази більшу зацікавленість, завдяки креативно розробленим логотипом і слогану.
Ще одна креативна ідея - удосконалити старе, як це зробили творці чупа-чупс. Ця улюблена серед дітвори цукерка - прототип колись популярного льодяника, тільки з більш зручною формою.
Можна також використовувати креативний ролик, як наприклад, з жувальними гумками, де увага прикута до вживання двох жуйок замість однієї. Такий трюк покликаний подвоїти продажі, і він працює на всі 100. Отримали визнання також реверсивні ролики, де глядачі спочатку бачать кульмінацію, а потім події, які до неї призвели. Зацікавленість в перші секунди змушує додивитися відео до кінця.
Висновки:
Можна нескінченно говорити про те, як зробити пропозицію цікавою і приносить дохід. Головне, не йти за натовпом, а намагатися виділити свою компанію. Для цього вивчите, що спрацьовує, а що ні, і адаптуйте вірні методи під свої цілі. Грамотна рекламна стратегія плюс хороша доза креативу дорівнює відмінному підсумку в процесі розвитку бізнесу.
Додати коментар
Обов'язкові поля позначені *