Основні критерії створення продаючих сайтів
Важко собі уявити компанію, у якої не було б сьогодні сайта. Сайти створюються з метою підвищення впізнаваності бренду, підтримки іміджу, корпоративної культури, прямих і непрямих продажів, що в підсумку допомагає істотно розширити клієнтську базу. Такі сайти називаються продаючими, хоча, по правді кажучи, не продаючих сайтів не існує. Просто є сайти, які продають погано, а є ті, які продають добре. Про головні складові при створенні продаючих сайтів ми і поговоримо в статті.
Типи сайтів
В залежності від того, чи буде продаватися один конкретний товар (послуга) або це буде широкий асортимент товарів (послуг) вибирається і тип ресурсу:
- Багатострінковий сайт
- Односторінковий сайт (Лендінг)
Багатосторінкові сайти часто використовуються виробничими компаніями, які самі виготовляють і продають свій товар. Такі ресурси допомагають максимально повно представити бренд, розповісти про саму компанію, її виробництві і показати весь асортимент продукції. Як наочний приклад подивіться інтернет-сторінки Типографія «Україна». Оновлений нашою командою сайт допоміг поліпшити імідж компанії і залучив нових клієнтів.
Односторінковий сайт найчастіше створюється під конкретний продукт, продаж якого може бути обмежена в часі. Яскравим прикладом можуть служити інтернет-сторінки, зроблені для продажу товару до якогось свята, наприклад, штучні ялинки до Нового року.
Як приклад можна подивитися лендінг, який ми розробили для спільноти вигідних покупок - LET'S SHOP
Три кити в розробці продаючих сайтів
Продаючий сайт - це комплекс елементів, які мотивують клієнта зробити покупку. Гармонійно доповнюючи один одного, вони ненав'язливо заманюють потенційного покупця і переконують його в правильності вибору.
Сучасний веб-дизайн
Дослідження показують, що саме оформлення сайту впливає на вихід відвідувачів в перші секунди. У поняття «бізнес-процеси» входить не тільки гармонійна кольорова гамма і наявність фото, але і:
- Адаптація ресурсу під різні гаджети, що допомагає приводити більше покупців.
- Зручна навігація. Чим простіше, тим зручніше для клієнтів, а значить більше шансів на здійснення покупки.
- Швидкість завантаження. Сторінка, яка завантажується повільно, викликає роздратування, і покупець, втрачаючи терпіння, йде до конкурента. Оптимальна швидкість завантаження сторінки - 2 секунди.
- Наявність якісних унікальних фото- і відеоматеріалів, які допомагають прийняти рішення на користь вашого бренду.
- Єдиний стиль і колірна гамма на всіх сторінках. Це робить бренд впізнаваним, а значить виділяє серед конкурентів.
Як приклад створення сайту, що продає подивіться компанію Fabrikant. Однією з основних наших завдань було створення такого ресурсу, який був би зрозумілим і близьким своїм візуальним контекстом цільовій аудиторії компанії.
Грамотний текст
Далеко не всі компанії приділяють належну увагу текстовому наповненню сайтів. Всупереч розхожій думці, що тексти все одно ніхто не читає, наш досвід показує, що читають! Особливо важливий текст для нових клієнтів і партнерів, які хочуть отримати вичерпну інформацію про фірму. Якщо такої інформації на сайті немає, відвідувач піде, так і не ставши вашим клієнтом. Тому безликі, ні про що не говорячі тексти краще залишити конкурентам. А свій сайт наповнити змістовним, правдивим контентом, який максимально вигідно представить вас покупцям.
Читайте також: Тренди веб-розробки 2019
Однією з відмінних рис продаючих текстів є заклики до дії. Однак зловживати ними на кожній сторінці не варто. Є маса інших варіантів, як підштовхнути клієнта до покупки, наприклад:
- Пропозиція знижок або проведення акцій.
- Додаткові гарантії на товар або послугу.
- Можливість швидкого відправлення обраного товару.
- Нарахування різних бонусів.
Як приклад інформативних продаючих текстів, подивіться лендінг для компанії ORGANIC FARMING PRODUСT. Тексти на сайті максимально повно інформують не тільки про товар, а й про процес його виробництва, чим викликають довіру у потенційних клієнтів і партнерів, мотивуючи їх до співпраці.
Чарівні кнопки
Без кнопок «Купити», «Оформити замовлення», «Отримати знижку» верстка сайту продаючого характеру буде неповною. Тут важливо враховувати, що такі кнопки повинно бути видно, вони мають виділятися контрастним кольором, мати читабельний шрифт і логічно завершувати текст - будь то опис товару або перехід до покупок з головної сторінки чи блогу. Помилкою багатьох розробників є той факт, що вони не приділяють належної уваги оформленню кнопок. В результаті їх не помічають проходячи повз.
Подивіться дизайн і розташування кнопок на сайті наших клієнтів - Мамахохотала-event і порівняйте зі своїм ресурсом. Також зверніть увагу на тексти, які зацікавлюють і мотивують до вибору.
Головне резюме
Підводячи підсумок, відзначимо, що web-розробка продає сайту - це цілий комплекс взаємопов'язаних робіт, які покликані працювати в одній зв'язці, залучаючи яскравими якісними картинками, задовольняючи в необхідної інформації, завойовуючи довіру і мотивуючи до дії. Випадання з цієї зв'язки хоча б однієї ланки, призведе до зниження продає функції. А цього, як показує практика, ніхто не хоче.
Створити сайт, який дійсно добре продає, завдання не з легких, але цілком здійсненна. Наші приклади, наведені в цій статті, тому доказ. Будемо раді розробити і для вашої компанії класний продає сайт!
Додати коментар
Обов'язкові поля позначені *